Saç Simulasyonu cerrahi bir yöntem midir?
Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç Simülasyonu Hayır, bu uygulamada asla bir cerrehi yöntem uygulanmamaktadır. Saç simülasyonu esas olarak kadınların kaşlarına yapmış oldurdıkları kalıcı Makyaj’a yahut kalıcı dövmeye benzer bir uygulamadır. Saç dövmesi de deniliyor olması da bu nedenledir. Ancak kullanılan yöntem, aygıt ve boyalar saç simülasyonuna özel ve farklıdır. Saç Simulasyonu uygulaması ondan sonra kalıcı ve kesin çözüm sunulmaktadır.Saç Simulasyonu, Saç Ekimine alternatif bir yöntem midir?
Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuSaç simülasyonu ya da saç gölgelendirme işlemi saç ekimine alternatif olmaktan daha çok birbirini tamamlayıcı olabilecek iki farklı uygulamadır. Örneğin saç ekimi sonrası arzu edilen yoğunlukta ekim yapılmadığından veya kişinin saç miktarının yetersiz olması sebebiyle seyrek ekim yapılmasından meydana gelen ara boşlukların saç gölgelendirme tekniği ile kapatılmasında son derece başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Saç Simulasyonu ağrılı bir işlem midir?
Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuSaç simülasyonu işlemi esnasında kişi, ‘’Scalp’’ derisinin hassasiyetine bağlı olarak hafifçe bir miktar ağrı hissedebilir. Ayrıca ağrı eşiği kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Saç simulasyonu işlemi yapılmadan önce bu işi için özel üretilmiş lokal anestezi kremleriyle ‘’Scalp’’ derisi uyuşturulur. Böylelikle ağrı eşiği düşük de olsa bireyin hissedeceği ağrının en alt seviyeye çekilmesi sağlanır.

Saç Simulasyonunda kullanılan boyalar dövme boyası mıdır?
Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuKullanılan boyalar kesinlikle dövme boyası değildir. Bu işlemin Saç Dövmesi olarak da isimlendiriliyor olası, akla bu tip soruları getiriyor haliyle. Bu boyalar saç simülasyonu işlemi için özel üretilen boyalardır. Su bazlı %100 organik renk değişimi olmayan ve Saç gölgelendirme işlemi için özel üretilmiş boyalardır. Dövme boyaları bilinmiş olduğu benzer biçimde süre içerinde Siyahtan Maviye ve Griye doğru renk değiştirirler. Saç simulasyonu boyalarında süre içinde renk değişimi olmaz.

Saç simulasyonu yapmış oldurdıktan sonrasında tekrar saç ekimi yapılabilir mi?
Saç Pigmentasyonu, Saç Dövmesi, Saç SimülasyonuTabi ki yapılabilir. Ne Saç Simülasyonu yapılmış olması, saç ekimine, ne de saç ekimi yapılmış olması Saç simülasyonuna engel değildir. Ek olarak saç simülasyon işlemi ekim yapılmış saçların dökülmesine neden olmaz. Saç simülasyonu ya da saç gölgelendirmesi; saç ekiminden beklediği sonucu alamayan bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Saç simülasyonu ile saç ekimiyle elde edilen görünüm netleştirilip daha da güçlendirilmektedir. Saç ekimi maliyetli ve uzun bir süreç olduğundan; saç simülasyonu uygulama ve sonuç alma yönünde daha süratlidır. Saç simülasyonu ile geriye doğru meydana getirilen işlemin görünümü sağlamlaştırılır.

Leave a Comment